pictogram

Løsninger for kabelhåndtering innen luftfartsindustrien

Lett konstruksjon er et tungt ansvar

MADE FOR LIGHTNESS


MADE FOR LIGHTNESS MADE FOR LIGHTNESS


Hos HellermannTyton vet vi at spesialtilpassede presisjonsdeler spiller en viktig rolle i luftfartsindustrien. Takket være 40 års erfaring kjenner vi godt til både fortiden og fremtiden i bransjen. Strømlinjeformet produksjonsflyt og moderne teknologi sørger for at vi kan konsolidere, harmonisere og levere produkter og løsninger som fungerer utmerket under svært krevende forhold.

MADE TO REDUCE WEIGHT


MADE TO REDUCE WEIGHT MADE TO REDUCE WEIGHT


Vi setter vår ære i å vite hvordan vi får mye ut av lite. Vårt team av luftfartseksperter er fortrolige med fly og forstår viktigheten og nødvendigheten av å redusere vekten mest mulig samtidig som ytelsen blir bedre. Fra 38 steder rundt om i verden analyserer vi de eksisterende løsningene i kundens fly for å finne ut hvor det er noe å spare. Et eksempel er sete-til-sete-klipsene våre. Utviklere på 12 ulike steder i verden samarbeidet tett med å utvikle en egen løsning for enkel og pålitelig kabling av underholdningssystemer på fly. Løsningen kombinerte flere deler til én enkelt del. Slankede løsninger gjør alt litt lettere!

MADE FOR TAKE-OFF


MADE FOR TAKE-OFF MADE FOR TAKE-OFF


Spesifikasjonene varierer enormt fra fly til fly. Derfor er de fleste av produktene våre skreddersydde løsninger som tilfredsstiller helt spesifikke behov. Vårt team samarbeider tett med kundene. Vi fordyper oss i detaljene i produksjonsutviklingen og får sertifiseringer fra NSA, PAN, VG og EN/AS9100 til MIL, MS, DAN og JN, for å nevne noen. Og for hver eneste del, enten den er skreddersydd eller spesialprodusert, tilbyr vi unik gratis PPM (planlagt forebyggende vedlikehold). Det er bare ett eksempel på den påliteligheten vi leverer til luftfartsindustrien.

Slankede løsninger med lav vekt – ta en titt på våre velprøvde, pålitelige produkter og løsninger for luftfartsindustrien:

MADE TO FASTEN: Buntebånd (strips) og festesokler

Kilelåsholder

Kilelåsholder

  • Rask installasjon
  • To-delt kile
  • Enkel å tre inn
  • Stort utvalg av buntebånd

 

2-delt festebånd for kanter

2-delt festebånd for kanter

  • Formontert 2-delt festebånd med kantklips
  • Enkelt å montere for hånd, uten bruk av verktøy
  • Hodet på båndet kan beveges etter bunting
  • For kanter på 1 - 2,5 mm eller 1 - 3 mm
  • Kan roteres til ønsket posisjon under montering

 

MADE TO PROTECT: Kabelbeskyttelse

MADE TO PROTECT: Kabelbeskyttelse

Flettet kabelstrømpe, meta-aramid HEGMAN

  • Produsert i ikke-brennbar meta-aramid
  • Ekstremt fleksibel

Flettet kabelstrømpe, meta-aramid, vann- og olje-avstøtende HEGMANWO

  • Utmerket beskyttelse mot slitasje, flammer og høye temperatuerer
  • Meget motstandsdyktig mot stråling og væsker

MADE TO IDENTIFY: Industriell merking

MADE TO IDENTIFY: Industriell merking

Krympemerker på stige, for termoskriver

  • Krympeforhold 3:1
  • Leveres i hvit eller gul
  • Meget fleksibel
  • Leveres i hendige oppbevaringsbokser
  • Enkel etikettdesign med TagPrint Pro
HFTP 48

Merkeplater for merking av kabelbunter HFTP48

  • For høye temperaturer, fra -55 °C til +240 °C
  • Laserstråle utskriftsvennlig
  • Finnes i beige
  • Festes med PEEK buntebånd

MADE TO APPLY: Verktøy for buntebånd

EVO 7

Manuelt strammeverktøy med plasthus EVO7

  • Ergonomisk, sklisikkert håndtak for komfortabelt og sikkert grep
  • Ekstremt lavt vedlikehold
  • Praktisk og enkel stramming
  • Lettvektshus av glassfiberarmert polyester

 

Manuelt monteringsverktøy med plasthus EVO9SP

Manuelt monteringsverktøy med plasthus EVO9SP

  • Ergonomisk verktøy med sikkert grep
  • Ekstremt lite servicebehov
  • Innebygget hurtiginnstilling i 3 trinn
  • Hus i slagfast glassfiberarmert polyester

 

Ta kontakt med oss for kabelhåndtering i luftfartsindustrien, og nå nye høyder sammen med oss:

Norway |Lasse Nybakk
Lasse.Nybakk@HellermannTyton.no
+47 90 05 89 39

EMEA |Burkhard Croener
Burkhard.Croener@HellermannTyton.de
+49 6104 670 76 75

Austria |Heinz Jenner
Heinz.Jenner@HellermannTyton.at
+43 12 59 99 55 0

Belgium and Netherlands |Rik Vroege
Rik.Vroege@hellermanntyton.nl
+31 33 460 06 92

CEE |Heinz Jenner
Heinz.Jenner@HellermannTyton.at
+43 12 59 99 55 0

China |Alan Wang
Alan.Wang@HellermannTyton.com.cn
+86 510 85 27 92 0

Denmark |Jakob Degn
Jakob.Degn@HellermannTyton.dk
+45 20 84 91 92

Finland | Harri Vesala
Harri.Vesala@HellermannTyton.fi
+35 89 87 00 450

France | Olivier Poupinet
opoupinet@hellermanntyton.fr
+33 1 30 13 80 00

Germany |Thomas Rubel
Thomas.Rubel@HellermannTyton.de
+49 36 20 28 24 93

Italy |Marco Benato
Marco.Benato@HellermannTyton.it
+39 (0) 49 76 78 70

Japan |Hirokazu Kakiuchi
Hirokazu.Kakiuchi@HellermannTyton.co.jp
+81 66 39 58 610

North America |Jeremy Gish
jgish@htamericas.com
+1 971 282 6477

Poland |Pawel Petykiewicz
pawel.petykiewicz@HellermannTyton.pl
+48 22 673 89 54

Russia |Maxim Dybok
Maxim.Dybok@hellermanntyton.ru
+7 812 386 00 07

South America |Marcio Freitas Favilla
MFavilla@hellermanntyton.com.br
+55 11 481 59 048

Spain |David Martinez
David.Martinez@HellermannTyton.es
+34 91 66 12 835

Sweden |Björn Rilegård  
Bjorn.Rilegard@HellermannTyton.se
+46 8 58089075

Turkey |Yavuz Ozdemir
Yavuz.Ozdemir@HellermannTyton.com.tr
+90 0216 687 03 40

United Kingdom |David Marklew
David.Marklew@hellermanntyton.co.uk
+44 7980 87 33 57

Middle East |Shatadru Bhattacharya
SB@HellermannTyton.ae
+97 1556 145 453

South Africa |Lee Vermeulen
Lee.Vermeulen@Hellermann.co.za
+27 11 879 66 00

Hold kontakt med oss!


Update: 30/11/2019 © HellermannTyton 2019
Server error

Server error