Stripseverktøy brukes for å få et jevnt kutt langs båndets låsehode og unngå skader fra skarpe kanter, og for å justere trykkraften for å sikre at båndet ikke blir festet for hardt eller for løst på kabelen. Våre monteringsverktøy reduserer også belastningen under bunteprosessen.
Vi leverer ulike typer buntebåndpistoler som automatiske buntebåndpistoler for bunting av større volum / automatiske bunteprosesser, manuelle monteringsverktøy for konsis og tilpasset bunting, kutteverktøy for å fjerne strips uten risiko for å skade på kabelen og luftdrevne verktøy til industrielle applikasjoner.
Klikk på bildene til produktkategoriene under for å se vårt produktsortiment, eller bla videre nedover for mer informasjon.
EVO-serien er et av markedets mest ergonomiske og holdbare manuelle verktøy for nylonstrips. Komfort og funksjon kombineres for å tilby høykvalitets bunteresultat med flere strammeinnstillinger. Med det brukervennlige og sklisikre håndtaket oppnås komfortabelt og sikkert grep.
EVO serien låser, strammer og kutter jevnt langs låsehodet. I tillegg har verktøyene et smalt munnstykke for å enklere montere kabler og ledninger i trange omgivelser.
Båndbredde: 2.5-4.8 mm | 4.6-13.5 mm | Alle typer
Det lette og ergonomiske designet gjør den manuelle stripsepistolen MK9SST til et perfekt valg for montering av stålbånd til offshore og andre bransjer utsatt for krevende forhold.
Trykkraften kan justeres manuelt for sikker og konsis bunting, og kutter stålbånd jevnt langs låsehodet for å unngå person- og kabelskader. Se vår offshore referanseliste her.
Produktside
ProCut stripsepistol sikrer kjapp, enkel og konsis kabelbunting av nylonstrips med opptil 13.5 mm båndbredde. Buntebåndpistolen går i motsetning til standard verktøy, på batteri og kan derfor stramme, låse og kutte bånd kjapt og enkelt med et enkelt trykk.
ProCut er fleksibel til bruk og lar installatøren bevege seg fritt uten ledninger for mer sikker og effektiv kabelhåndtering. Stripsepistolen reduserer installasjonstiden betraktelig med hvert enkelt trykk, og kan bunte opptil 2 000 stk T50- og T250-strips med fullt batteri.
Produktside | Tilbehør
Se hvordan ProCut manuell stripsepistol med batteri fungerer og hvilke fordeler monteringsverktøyet kan gi deg i demonstrasjonsvideoen.
EVO KR stripsepistol har et ergonomisk og brukervennlig design som sikrer enkel montering av vibrasjonsbestandige KR strips. Monteringsverktøyet som produseres i Tyskland, kan enkelt låse og feste stripsene for hånd.
Trykkraften kan justeres etter behov for konsis montering uten å skade kabelen. EVO KR er meget slagfast og kjemikaliebestandig, og designet for bruk under krevende forhold.
Produktside
Den helautomatiske stripsepistolen CPK hybrid er det ideelle monteringsverktøyet når du trenger en prosessikker løsning som kan bunte større volum strips iht. høye kvalitetskrav. CPK hybrid samler avkuttet fra båndene i en egen beholder for avfallsfri bunting, med syklustid fra 0.65 sekunder avhengig av kvalitet og trykkraft.
Stripsepistolen leveres med programvare for dokumentering av bunteprosessen, og benytter 50 strips på bane eller 3 500 strips på rull. Stripsepistolen passer for buntediameter opptil 20 mm og bunter, strammer og kutter båndene med et enkelt trykk.
Produktside | Tilbehør | Alle produkter
Se hvordan CPK hybrid automatisk stripsepistol fungerer og hvilke fordeler monteringsverktøyet kan gi deg i demonstrasjonsvideoen.
ATS flex er et automatisk og fleksibelt monteringsverktøy som sikrer avfallsfri kabelbunting. Med det patenterte buntesystemet kan verktøyet velge munnstykke og hastighet automatisk, noe som forenkler og effektiviserer bunteprosessen ytterligere. ATS flex produserer strips til nøyaktig størrelse, uten avkutt og trer, strammer og kutter båndet fast med en enkel knapp!
Monteringsverktøyet leveres med 30 mm, 50 mm og 80 mm utskiftbare munnstykker, og kan leveres med 100 mm diameter på forespørsel. ATS flex kan kombinere to ulike farger på båndet og låsehodet, og er designet for å enkelt kunne integreres i automatiske bunteprosesser.
Produktside | Tilbehør | Alle produkter
Se hvordan ATS flex automatisk buntebåndpistol fungerer og hvilke fordeler monteringsverktøyet kan gi deg i demonstrasjonsvideoen.
EVO cut brukes til å enkelt fjerne nylonstrips på følsomme kabler og ledninger uten risiko for å skade kabelisolasjonen. Kutteverktøyet benyttes til alt fra tavlebygging til kabelhåndtering i luftfartsindustri, og leveres med utskiftbare munnstykker for ulike typer strips.
Se hvordan du enkelt kan kutte nylonbånd uten å skade ledningsisolasjonen med EVO cut kutteverktøy i denne demonstrasjonsvideoen.
De 8 munnstykkene består av 3 størrelser som kutter direkte langs båndet, 3 størrelser som kutter selve låsehodet og 2 størrelser som kutter KR bånd. Alle munnstykkene kan enkelt festes direkte på EVO cut stripsepistol.
| Munnstykke | Maks båndbredde | Maks båndtykkelse | T-serien | OS-serien | X-serien | CTT-serien | PEEK-serien |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Små bånd | 3.6 mm | 1.2 mm | T18, T30 | T18ROS, T30ROS | X20 | CTT20 | PT2A |
| Middels bånd | 4.8 mm | 1.3 mm | T40, T50, T80 | T50ROS | X80 | CTT60 | PT3B, PT220 |
| Store bånd | 7.8 mm | 1.8 mm | T120 | T120ROS | X120 | - | - |
| Munnstykke | Maks låsehode bredde | Maks låsehode lengde | T-serien | OS-serien | X-serien |
|---|---|---|---|---|---|
| Små låsehoder | 4.6 mm | 4.8 mm | T18 | - | - |
| Middels låsehoder | 6.1 mm | 6.1 mm | T30 | T18ROS, T30ROS | X20 |
| Store låsehoder | 8.3 mm | 7.6 mm | T50, T80 | T50ROS | - |
| Munnstykke | Maks båndbredde | Maks båndtykkelse | KR-serien |
| KR6 bånd | 6.1 mm | 2.0 mm | KR6 |
| KR8 bånd | 8.0 mm | 2.0 mm | KR8 |
EVO7p pneumatisk stripsepistol benyttes til å stramme, låse og kutte nylonstrips i ulike industrier med behov for å bunte store volum kabler og ledninger som bl. a. innen bilindustri og elektrobransjen. Buntebåndpistolen kan kobles til en lufttrykkabel (opptil 6 bar) på toppen eller bunden av verktøyet.
Se hvor enkelt det er å bruke EVO7p pneumatisk stripsepistol og hvilke fordeler monteringsverktøyet gir deg i denne demonstrasjonsvideoen.
En buntebåndpistol, eller en stripsepistol er et monteringsverktøy som benyttes til å montere store eller mindre mengder strips der det er viktig at stripsene blir festet med en spesiell trykkraft for å unngå for stram eller løs bunting, og / eller få et rent kutt på båndet for å unngå skarpe kanter som kan medføre til skader på kabler og utstyr eller personskader. Enkelte stripseverktøy som f. eks. vår EVO-serie gjør det også enklere å stramme og kutte buntebånd i mer krevende områder, med begrenset plass eller i kompliserte vinkler. Våre stripsepistoler er også designet for å være mest mulig ergonomiske og forhindre belastningsskader, spesielt når det skal buntes store mengder kabler.
En automatisk stripsepistol som f.eks. CPK hybrid og ATS flex benyttes når det skal buntes større mengder bånd med en bestemt trykkraft og kvalitet, og kan ofte integreres i automatiske bunteprosesser som f.eks. ved sammensetning av kabler i bilindustrien, industrianlegg eller andre serieproduksjoner. Automatiske monteringsverktøy finnes i ulike varianter avhengig av applikasjonsbehovet. CPK hybrid mates inn med t-strips, og fester, strammer og kutter buntebåndet automatisk ved et enkelt trykk, der avfallet går i en lukket beholder. ATS flex mates inn med bånd og låsehoder og produserer et buntebånd til nøyaktig lengde, helt avfallsfritt.
TLC står for Tension/Lock/Cut som betyr stram, lås og kutt. Denne teknologien utgjør den store forskjellen i EVO serien. Gjennom å låse det spente båndet før avkutt, reduseres den mekaniske belastningen på båndet, kuttebladet og operatørens muskler. Mangelen på rekyl bidrar til å redusere belastningskader, spesielt når operatøren skal manuelt bunte tusenvis av buntebånd. Slike fungerer det:
Buntebåndet strammes til definert trykkraft.
Når trykkraften er satt, klemmer buntebåndpistolen automatisk båndet sammen. Det behøves ikke lenger noen manuell kraft for å stramme båndet.
Alt montøren behøver å gjøre er å forsiktig dra spaken bakover så kuttes båndet jevnt langs låsehodet.
Vi hjelper deg gjerne med det du måtte lure på! Kontakt oss her