RELICON kabelskjøt med gel brukes til å skjøte og beskytte ledninger mot bl. a. termisk stress, fukt, støv og vanninntrengning. RELICON gelskjøt tilfredsstiller DIN EN 50393 (DIN VDE 0278) og DIN EN 60695-2-11 standardene, og benyttes til innendørs, utendørs eller nedgravde kabelforbindelser.
Vi leverer ulike typer kabelskjøter til forskjellig applikasjonsområder som standard gelskjøt, IP68 skjøt for krevende omgivelser og skøter designet for mindre ledertverrsnitt.
Klikk på bildene til produktkategoriene under for å se vårt produktsortiment, eller bla videre nedover for mer informasjon. For å komme til vår produktside om våre støpeskjøter, klikk her.
Finn riktig skjøt på null komma niks med vår RELICON kabelskjøt produktvelger App. Appen veileder deg enkelt gjennom de ulike valgene for å finne den perfekte løsningen til ditt bruksområde.
Last ned Appen på Apple Store eller Google Play
Relifix standard gelskjøt benyttes for å skjøte og isolere kabler og ledninger i eller over bakken, i vann eller i kanaler. Relifix gelskjøt har et giftfritt og slagfast skall, og leveres med eller uten konnektor i ulike størrelser med strips.
Gelskjøt uten konnektor | Gelskjøt med konnektor | Alle typer
Reliseal gelskjøt brukes for å isolere og forsegle kabelskjøter under krevende forhold. Gel boksen oppfyller kravene iht. EN 60529:1991 med tetthetsgrad IP68, og er desginet for både innendørs og utendørs lavspenningsapplikasjoner.
Se hvordan du kan enkelt skjøte og isolere kabler og ledninger med RELICON Reliseal gelskjøt i denne demonstrasjonsvideoen.
Relilight kabelskjøt med gel benyttes for å isolere og beskytte kabelskjøter med mindre ledertverrsnitt i områder med begrenset plass, under våte eller støvete forhold som bl. a. til belysningsinstallasjoner. Gelboksen leveres i sett med konnektor og adapter med strekkavlaster.
Se hvordan ReliCon Relilight gelskjøt fungerer og hvilke fordeler skjøten kan gi deg i denne demonstrasjonsvideoen.
Religel silikongel brukes til å forsegle skjøter og koblingsbokser mot smuss og urenheter i lavspenningsapplikasjoner. Silikongelen leveres i en-komponent pressgel, eller to-komponent gel bestående av grønn herder og transparent støpemasse som kan enkelt blandes sammen.
KH 100 to-komponent gel brukes til å isolere kabelskjøter og koblingsbokser i lavspenningsområder der det er ugunstig å bruke silikon, eller der det stilles krav til ekstra saltvannresistens. Gelen leveres i 250 ml patroner og kan benyttes i fuktige omgivelser, i og over bakken.
Demonstrasjonsvideoen viser hvordan du enkelt gjør klar og isolerer en standard Hensel DE9321 koblingsboks med KH 100 gel. Koblingsboksen leveres blant annet med tetningsplugger for sølfri og tett isolering. Gelen herdes ferdig etter ca. 60 minutter i romtemperatur.
ReliClean antibakterielle servietter brukes til å vaske vekk smuss fra hender, utstyr og overflater. Serviettene er giftfri, uten skadelige stoffer og skånsom mot hud. Rengjøringsserviettene har en jevn forside og grov bakside for fleksibel rengjøring av bl. a. gel, voks, maling og olje.
Demonstrasjonsvideoen viser hvor enkelt det er å rengjøre hender, verktøy og ulike overflater med ReliClean antibakterielle rengjøringsservietter.